• INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS 8 - REKRUTACJA DO SZKÓŁ

          •  

            Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż na stronie internetowej urzędu w zakładce "Rodzice i uczniowie" >>> "Rekrutacja" pozostają do Państwa dyspozycji prezentacje dotyczące rekrutacji 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych. Materiały można pobierać i upowszechniać, np.: drogą elektroniczną wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców klas ósmych.

            Link do zakładki "Rekrutacja":

            http://www.kuratorium.lodz.pl/szkoly-i-organy-prowadzace/rekrutacja-do-szkol/

             

             

          • Od dnia 24 kwietnia 2019 r. rozpoczynają się wokół szkoły prace budowlane. W związku z tym na teren szkoły będzie można wejść tylko i wyłącznie od strony ul. Wolskiej, boczną furtką. Do budynku szkolnego będzie czynne tylko jedno wejście - od strony wschodniej (do tzw, starej szkoły). Jednocześnie informujmy, że nie wolno przebywać na terenie prac budowlanych osobom do tego nieupoważnionym. Za utrudnienia bardzo przepraszamy i liczmy na Państwa wyrozumiałość.

          • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu informuje, że w dalszym ciągu w szkole trwa strajk nauczycieli. W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia  2019 r. (środa-piątek ) w godz. 8.00-14.30  w szkole będą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla  dzieci prowadzone przez pracowników Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Z uwagi na organizacyjną stronę zajęć bardzo prosimy rodziców o telefoniczne zadeklarowanie się, które dzieci i w jakich godzinach wezmą w nich udział. Zgłoszenie osobiście lub telefonicznie na nr 44 710 11 22 będą przyjmowane we wtorek tj.23 kwietnia w godzinach 8.00-15.00. Dowozy i odwozy uczniów będą się odbywać zgodnie z grafikiem obowiązującym od początku roku szkolnego.

             

            Jolanta Łon

        • Czyste powietrze to nasz skarb- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu
          • Czyste powietrze to nasz skarb- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu

          •  

             01.09.2017-30.06.2018

            Od kilku lat PSP w Inowłodzu z powodzeniem ubiega się o środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Łodzi  na realizację Programów Edukacji Ekologicznych . W roku szkolnym 2017/2018 szkoła otrzymała dotację w wysokości  15000,00 zł na realizacje Programu pn. Czyste powietrze to nasz skarb. Głównym celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie tzw. niskiej emisji oraz rozwijanie w nich proekologicznych postaw.  W ramach Programu odbywają się liczne konkursy ekologiczne np. „Jak Kuba ze Smogiem walczył”, „Mój dom nie truje”, „Ale w szkole jest zielono”, konkurs Poezji Juliana Tuwima. W Programie ujęte są również warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez Mobilne Planetarium.  Wszyscy uczniowie będą mieli okazje uczestniczenia w wycieczkach ekologicznych do Bełchatowa – Giganty Mocy, do Planetarium MC1  w Łodzi, do osady Pszczeli Świat w Lipce czy też do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Otrzymane dofinansowanie przeznaczone jest na zakup nagród dla uczestników konkursów, zakup pomocy dydaktycznych do realizacji treści wynikających z Programu, pokrycia części kosztów wycieczek ekologicznych, zakup warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

             Poprzez udział dzieci w Programie, zaangażowanie ich do udziału w konkursach, warsztatach, wycieczkach  ekologicznych chcemy dotrzeć  również do ich rodziców i podnieść ich świadomość ekologiczną w zakresie niskiej emisji. Mamy nadzieję, że prezentacja prac konkursowych na szkolnych korytarzach, stronie internetowej i profilu FB   rozbudzi zainteresowanie sprawami ochrony powietrza również inne osoby nie związane bezpośrednio ze szkołą.

             

          • DZIEŃ PATRONA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W INOWŁODZU

          •  

            W dniu 5 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Inowłodzu odbyła się uroczysta akademia poświęcona Julianowi Tuwimowi – Patronowi Szkoły.  Uroczystość swoją  obecnością uświetnili goście :

            Wójt Gminy Inowłódz- Pan Bogdan Kącki

            Ks. Proboszcz- Artur Szczepanik

            Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP-  Pan Tadeusz Cisowski

            Dyrektorzy Szkół z terenu gminy Inowłódz- Pani Małgorzta Tabor, Pani Iwona Gabryszewska, Pani Stefania Ziętara

            Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu - Pani Barbara Maciejczyk

            Prezes OSP w Inowłodzu- Pan Józef Goska

            Emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły- Pani Barbara Opacka, Pani Emilia Baranowska, Pani Zofia Gołaszewska , Pani Halina Łazowa, Pan Marian Leksiński

            Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Lidia Jackow

            Poetka i pisarka- Pani Emilia Tesz

            Poetka i pisarka, absolwentka szkoły- Pani Monika Wojtatowicz

            Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego im.Juliana Tuwima- uczniowie szkół podstawowych w Brzustowie i Królowej Woli.

            Jest to wyjątkowy dzień ponieważ  w całości poświęcony wielkiemu poecie, piewcy przyrody polskiej, sympatykowi inowłodzkich krajobrazów  i przyjacielowi inowłodzkich dzieci. Corocznie uczniowie przygotowują  na tę okoliczność  różnorodne,  barwne i zabawne  inscenizacje do  wierszy Juliana Tuwima,  recytują fragmenty Kwiatów Polskich, przypominają nam ważne daty z życia Tuwima, wyśpiewują najbardziej romantyczne teksty.

             Dzień Patrona dla społeczności szkoły w Inowłodzu jest bardzo ważny dlatego  w jego przygotowanie włącza się cała szkoła.

            Oprawę artystyczną Dnia Patrona przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Jolanty Rodakowskiej, Pani Katarzyny Krotosz, Pani Moniki Goski i Pani Barbary Narożnik. Nad muzyczną stroną czuwał Pan Roman Rodakowski, natomiast plastyczną oprawę przygotowała Pani Alina Tomasik. Dyplomy i podziękowania przygotowała Pani Krystyna Kowalska. Rodzice uczniów przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek  w postaci domowych ciast i ciasteczek.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie i liczny udział.

             

             

          • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Julian Tuwima- „Przyjdź do mnie inowłodzki lesie daleki…

          • W dniu 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej  w Inowłodzu  odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Julian Tuwima- „Przyjdź do mnie inowłodzki lesie daleki…” . W finale konkursu  udział wzięło 26 uczniów z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Inowłódz.

            Jury w składzie:

            Emilia Tesz-pisarka, poetka, autorka  książki autobiograficznej „Opowieści z kufra wyjęte”

            Monika Wojtatowicz- pisarka, poetka, absolwentka szkoły  w Inowłodzu, autorka książki pt. Inowłodzianie

            Małgorzata Gadomska- bibliotekarz, pracownik Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu

            Po wysłuchaniu wszystkich recytacji  przyznało następujące miejsca:

            Kategoria  najmłodszych uczestników- klasy I i II

            I miejsce- Antonina Bujnowska- SP Królowa Wola

            II miejsce-Natalia Kowalewska- PSP w Inowłodzu

            III miejsce-Szymon Warczyński-PSP w Brzustowie

            Wyróżnienia- Celina Bartyzel (PSP Brzustów) i Maria Guźniczak (PSP w Inowłodzu)

            Kategoria  II- klasy III  i  IV

            I miejsce-Jakub Chudy- SP Królowa Wola

            II miejsce- Jakub Trębacz- PSP w Brzustowie

            III miejsce- Kacper Gawęda-PSP w Inowłodzu , Michał Winnik (PSP w Inowłodzu)

            Wyróżnienia- Natalia Kozera (PSP  Brzustów)  i Maciej Guźniczak (PSP w Inowłodzu)

            Kategoria  najstarszych uczniów- klasy V i VI

            I miejsce- Martyna Niemiec (PSP w Brzustowie) i  Aleksandra Politowska (PSP w Inowłodzu)

            II miejsce-Gabriela Grzyb (PSP w Brzustowie)

            III miejsce Zuzanna Miszczyk (PSP w Brzustowie)

            Wyróżnienia- Filip Owczarek (PSP Inowłódz) i Patrycja Żądło (PSP Inowłódz)

            Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  Konkurs został zorganizowany w ramach Programu Edukacji Ekologicznej Publicznej  Szkoły Podstawowej w Inowłodzu- „Bioróżnorodność –drogą do zdrowia człowieka”. Program współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i szkołom  za udział, nauczycielom za przygotowanie  uczestników a członkom jury za profesjonalną ocenę i   podniosłą atmosferę.

             Przygotowaniem  Konkursu i  koordynacją jego przebiegu   kierowała Pani Jolanta Rodakowska i Pani Katarzyna Krotosz. 

          • Pożegnanie zimy, powitanie wiosny.

          • Tradycyjnie w  dniu 21 marca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu udali się nad Pilicę aby tam poprzez utopienie marzanny pożegnać zimę. Barwy korowód  ożywił senne ulice inowłodzkiego centrum tym bardziej , że  z powrotem prowadziła go wystrojona w kapelusz, kwiatowy szal i suknię  piękna Wiosna. Wiosna zawitała do gabinetu Pana Bogdana Kąckiego- wójta gminy Inowłódz przynosząc zapach  wiosennych kwiatów , przywitała się również z Panem Janem Żerkiem i Panią Lidią Jackow. Po drodze odwiedziła też inowłodzki zamek  i Panie Basię Maciejczyk i Małgorzatę Gadomską oraz Pana Tadeusza Cisowkiego - Prezesa GS.

          • Bioróżnorodność drogą do zdrowia człowieka- Program edukacji ekologicznej  w  Publicznej Szkole Podstawowej w Inowłodzu


          • Bioróżnorodność drogą do zdrowia człowieka- Program edukacji ekologicznej  w  Publicznej Szkole Podstawowej w Inowłodzu

            Już po raz piąty  Szkoła otrzymała dofinansowanie  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi   na realizację Programu Edukacji Ekologiczne j w  wysokości  15.000zł. 

            Głównym celem programu jest poznanie pojęcia bioróżnorodności i jej roli w życiu i zdrowiu człowieka.

             Program realizowany jest:

            1. poprzez konkursy plastyczne   np.  „Ale grzyb” , „Znalezione , zasuszone z wyobraźnią połączone” ,  literackie: „W pszczelim ulu”. „Moje spotkanie z Gackiem”, recytatorski o zasięgu gminnym „Przyjdź do mnie inowłodzki lesie”., konkurs wiedzy na tema bioróżnorodności Przedborskiego i Sulejkowskiego Parku Krajobrazowego

            2. Warsztaty edukacyjne:

            -Czy wiesz co jesz?- Ośrodek Edukacji Naukowej w Smoleniu (wrzesień 2016)

            -Woda – źródłem życia.- Ośrodek Edukacji Ekologicznej w  Smoleniu (kwiecień 2017)

            -warsztaty mykologiczne- Jarosław Szkodzik  (kwiecień – maj 2017)

            3. Wycieczki edukacyjne

            - Przedborski  i Sulejowski Park Krajobrazowy- wrzesień 2016

            -Hubalowa Wigilia Nadleśnictwo Opoczno- grudzień 2016

            -Park  Międzyrzecza Wart y i Widawki i Załęczański Park Krajobrazowy- kwiecień 2017

            -Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, Lipka i Rogów- maj 2017

            -Bolimowski Park Krajobrazowy, Nieborów- czerwiec 2017

            4. Akcje i wydarzenia ekologiczne np. Dzień zdrowego żywienia, Jesienne grzybobranie, Wiem co jem.

            5. Zajęcia koła ekologicznego  w klasach IV-VI i koła przyrodniczego w klasach I-III.

            Program Bioróżnorodność drogą do zdrowia człowieka poza podniesieniem  poziomu wiedzy i świadomości ekologicznej  pozwoli dzieciom na poznanie piękna  ziemi łódzkiej, roli i zadań parków krajobrazowych, poszerzy wiedze dotycząca zdrowego żywienia. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na udział większej liczby dzieci również tym z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.  Ponadto  realizacja Programu   dostarczy pozwoli uczniom na wykształcenie dodatkowych umiejętności społecznych takich jak praca w grupie, w zespole, odpowiedzialność, kreatywność i pomysłowość, rozwijanie i odkrywanie talentów.

            Realizacja  Programu 01.09.2106- 30.06.2017.

            Zapraszamy wszystkie dzieci do aktywnego udziału.

             

          • Moja wymarzona ekopracownia - 2016

          • Publiczne Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima  w Inowłodzu została tegorocznym  laureatem konkursu „Moja wymarzona ekopracownia – 2016” i pozyskała dotację  w wysokości 21187,00 zł z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi .

            Otrzymana dotacja została  przeznaczona na :

            - zakup nowych  pomocy dydaktycznych do przyrody

            - zakup i montaż sprzętu multimedialnego  do prowadzenia zajęć

            -wyposażenie biblioteczki przyrodniczej w nowe pozycje książkowe

            -doposażenie w meble, tablice korkowe

            -zakup roślin doniczkowych charakteryzujących różne strefy klimatyczne  oraz roślin ziołowych

            Z wkładu własnego w okresie wakacyjnym został wykonany  remont pomieszczenia przeznaczonego na pracownię (malowanie i gładzie). Na jednej ze ścian położona została tapeta przedstawiająca leśny krajobraz .

            Utworzenie nowoczesnej Ekopracowni pozwoli naszym uczniom na głębsze i pełniejsze poznawanie tajemnic przyrody i otaczającego nas świata. Zakupiony sprzęt multimedialny pozwala na prowadzenie zajęć w dynamicznym tempie, poszerza horyzonty poznawcze uczniów, uczy właściwego i selektywnego  wykorzystania internetowych źródeł informacji. Oprócz nowoczesnych akcentów pracownia została doposażona w tradycyjne pomoce takie  mapy, plansze, sprzęt pomiarowy,  okazy przyrodnicze, globusy.

            Wzbogacona została biblioteczka przyrodnicza o pozycje opisujące poszczególne krainy geograficzne Polski, atlasy, encyklopedie, leksykony przyrodnicze.

            Pomoce są wyeksponowane na pólkach, ścianach, stojakach. Uczniowie korzystają z pracowni  nie tylko na zajęciach dydaktycznych z przyrody  ale również  na  dodatkowych takich jak koło przyrodnicze, ekologiczne, koło plastyczno-teatralne.

            Mamy nadzieję, że utworzenie Eko- pracowni zachęci dzieci do jeszcze bardziej aktywnego poznawania świata przyrody i pozwoli na większą kreatywność w tworzeniu warsztatu pracy zarówno ucznia jak i nauczycieli.

            Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz organowi prowadzącemu czyli Gminie Inowłódz za otrzymaną dotację.