• „Płynie, wije się rzeczka…”- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu

„Płynie, wije się rzeczka…”- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu realizowany w dniach od 1 grudnia 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.  Szkoła na realizację Programu otrzymała dotacje w wysokości 14.200,00 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi we wrześniu 2015r. Głownymi celami zadania jest:

Zadanie pn. „Płynie, wije się rzeczka…”- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu jest skierowane do wszystkich uczniów szkoły. Poprzez udział w konkursach plastycznych, fotograficznych, recytatorskich zadanie to daje możliwość rozwijania pasji i talentów. Planowane wycieczki i biwaki ekologiczne są dobra okazją do pogłębiania wiedzy przyrodniczej, geograficznej ale również historycznej. Ponadto dla dzieci udział w wycieczce jest okazją do nabycia dodatkowych umiejętności interpersonalnych takich jak praca w grupie, nawiązywanie kontaktów, uczenie się samodyscypliny, odpowiedzialności. W miesiącach maju i czerwcu uczniowie w ramach dodatkowych zajęć ekologicznych poznawać będą systemy rzeczne, rolę rzek w produkcji energii elektrycznej, kulturotwórczą role Wisły i Pilicy a także organizmy żyjące w wodach. Lekcje w terenie nad brzegiem Pilicy, Słomianki czy Gaci  poświęcone będą próbie określenia czystości tych rzek.

1. zakup nagród książkowych dla uczestników konkursów:

- Pilica- moja rzeka- konkurs plastyczny

-Przyroda słowem malowana- konkurs recytatorski

-Nadpiliczne krajobrazy w obiektywie- konkurs fotograficzny

- do Łodzi do Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

- do Skansenu Rzeki Pilicy  w Tomaszowie Maz.

- do  Zespołu Nadpilicznych  Parków Krajobrazowych

- do Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego

W ramach zadania „Płynie, wije się rzeczka…”- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu

Zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do prowadzenia dodatkowych zajęć ekologicznych na kwotę 1335 zł.