• PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W INOWŁODZU "Odkrywamy tajemnice błękitnej planety"

Odkrywamy tajemnice błękitnej planety ”- Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu realizowany w dniach od września 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.  Szkoła na realizację Programu otrzymała dotacje w wysokości 20 610,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi. Głównymi celami zadania jest:

-pogłębianie wiedzy na temat zasobów wodnych kuli ziemskiej

Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu „Odkrywamy tajemnice błękitnej planety jest skierowane do wszystkich uczniów szkoły. Poprzez udział w konkursach plastycznych, fotograficznych, recytatorskich zadanie to daje możliwość rozwijania pasji i talentów. Planowane wycieczki są dobra okazją do pogłębiania wiedzy przyrodniczej, geograficznej ale również historycznej. Ponadto dla dzieci udział w wycieczce jest okazją do nabycia dodatkowych umiejętności interpersonalnych takich jak praca w grupie, nawiązywanie kontaktów, uczenie się samodyscypliny, odpowiedzialności. W miesiącach maju i czerwcu uczniowie w ramach dodatkowych zajęć ekologicznych poznawać będą systemy rzeczne, rolę rzek w produkcji energii elektrycznej, kulturotwórczą role Pilicy a także organizmy żyjące w wodach.

1. zakup nagród książkowych, gier dydaktycznych, sprzętu sportowego dla uczestników konkursów:

- Nie marnuję, oszczędzam, segreguję- konkurs plastyczno-techniczny

- „Śmieje mi się rzeka, słońce, Mnie odkrywcy pięknych światów” konkurs recytatorski

- Z biegiem Pilicy- konkurs fotograficzny

-Nad rzeczka opodal krzaczka- konkurs plastyczny

-Błękitna planeta- konkurs wiedzy

- do Wrocławia (Hydropolis, ZOO, Afrykarium)

- do Grot w Nagórzycach, rezerwatu Niebieskie Źródła,Skansenu Rzeki Pilicy  w Tomaszowie

- do  Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

- do Ojcowskeigo Parku Narodowego

- do Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego

W ramach zadania „Program Edukacji Ekologicznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowlodzu „Odkrywamy tajemnice błękitnej planety zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do prowadzenia dodatkowych zajęć ekologicznych na kwotę 180 zł oraz materiały papiernicze i drukarskie w wysokości 500 zł.